Kryzys mieszkaniowy

0
366
Rate this post

Jeszcze nie tak dawno bo około pięciu lat temu rozpoczynał się kryzys na rynku mieszkaniowym. Wszystko rozpoczęło się w stanach zjednoczonych jeszcze podczas kadencji Georga Busha, kryzys był powiązany z praktycznie wszystkimi branżami jednak najbardziej odczuwalny na rynku nieruchomości. Mieszkania których ceny spadły, można było kupić w świetnych cenach. Jednak zakup mieszkania nie był taki łatwy jak mogłoby się wydawać, banki nie chciały łatwo udzielać kredytów hipotecznych, konieczny był duży wkład własny w zakup mieszkania. Duże projekty inwestycyjne na rynku mieszkaniowym były wstrzymywane, firmy nie miały środków na ich kontynuację.

Kryzys mieszkaniowy objął również całą Europę w tym także Polskę, jednak Polska gospodarka potrafiła sobie dosyć dobrze z nim radzić. Kryzys był doskonałym momentem do zarobienia nie tylko na rynku mieszkaniowym, ale także na giełdzie, walutach i w innych inwestycjach. Wystarczyło nie bać się zaryzykować i można było kilkukrotnie pomnożyć swój majątek. Obecnie specjaliści oceniają że ceny mieszkań nadal utrzymują się na dosyć niskim poziomie

. Kryzys na rynku nieruchomości trwał około 2-3 lat, jednak teraz wydaje się że sytuacja już się ustabilizowała, jednak specjaliści oceniają że w najbliższych latach możemy się spodziewać kolejnego kryzysu, więc może warto pomyśleć o odłożeniu środków na zakup interesującego nas mieszkania?