Napisz dobre ogłoszenie nieruchomości

0
189
Rate this post

Osoby, które staja przed koniecznością sprzedaży mieszkania zaczynają zwykle od wyboru miejsca, gdzie takowe umieszczą. Pierwszą sprawą jest wybór portalu z ogłoszeniami, czy gazety, gdzie zamieścimy nasze ogłoszenie. Następną kwestią, z jaką muszą się uporać sprzedający mieszkanie to napisanie dobrego ogłoszenia. Dobrze skonstruowane ogłoszenia nieruchomości spowodują większe zainteresowanie potencjalnych klientów, niż ogłoszenie napisane gorzej, bez podstawowych informacji o nieruchomości, czy bez zdjęć.

Od czego zatem należałoby zacząć? Jeśli kiedykolwiek sami szukaliśmy nie tylko domu, czy mieszkania na sprzedaż, ale jakiejkolwiek innej rzeczy, wiemy, że tym co przyciąga zainteresowanie to tytuł ogłoszenia. Dlatego to właśnie tytuł powinien być dobrze dobrany, koniecznie musi zawierać kilka najważniejszych słów, po pierwsze musimy już w tytule określić, czy sprzedajemy dom, czy mieszkanie, powinniśmy określić też lokalizację, dobrze też dodać informację o wielkości mieszkania. Podam kilka przyciągających tytułów jakie prezentują ogłoszenia nieruchomość: sprzedaż mieszkania warszawa, czy sprzedam duży dom Poznań, to dobre tytuły. Raczej nie powinniśmy podawać takich nagłówków jak: ogłoszenie mieszkanie, w tym tytule nie określono ani gdzie mieszkanie jest położone, ani jakie jest duże, internauci chcą by już na samym początku podano im jak najwięcej wiadomości, już w tytule powinniśmy zachęcić do kliknięcia właśnie w nasze ogłoszenie.

Jeśli tytuł jest gotowy warto zastanowić się na opisem, w tym przypadku im więcej informacji podamy, tym lepiej. W opisie nie może zabraknąć dokładnych rozmiarów mieszkania, ilości pomieszczę, dodajmy też informacje o stanie technicznym, remontach, wymienionych instalacjach. Dobrym pomysłem jest opisanie okolicy sprzedawanej nieruchomości, kupujący chcą wiedzieć w jakiej odległości są sklepy, szkoły, przedszkola, czy okolica jest zielona i jak daleko będą mieli np. do parku.

Nie można zapomnieć o zdjęciach, ogłoszenia nieruchomości bez zdjęć najczęściej już na samym początku są eliminowane przez zainteresowanych kupnem mieszkania, czy domu, zdjęcia powinny być dobrej jakości wykonane przy dobrym oświetleniu, pochwalmy się na zdjęciach najładniejszymi elementami mieszkania. Podczas dodawania zdjęć nie należy pominąć zdjęć łazienki i kuchni te pomieszczenia najczęściej są oglądane przed kupnem mieszkania, gdyż zwykle wymagają największego wkładu finansowego.