Wybierz właściwie

0
347
Rate this post

W ostatnich kilkunastu miesiącach sprzedaż mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, nie zawsze uda się osiągnąć przez sprzedającego satysfakcjonującej go ceny. Spadek sprzedaży podyktowany jest przede wszystkim czynnikami ekonomicznymi, głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie nie tak dawno dało się zaobserwować prawdziwy boom na nieruchomościach, a następnie drastyczny spadek ich wartości.

Mimo tego, iż nie dotknął on zbyt mocno Polski, mieszkania w gdańsku oferowane przez osoby mieszkania sprzedaż gdańskfizyczne poprzez biura nieruchomości nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. Co więcej, chcący je nabyć widzą oferty niesprzedanych kilka miesięcy wcześniej nieruchomości. Nie trudno się temu dziwić, ceny metra kwadratowego znacząco nie uległy zmianie, nadal utrzymują się na względnie wysokich poziomach. Pomimo faktu, że mieszkania w Gdańsku z rynku wtórnego nadal są wysokie, to w przypadku mieszkań w stanie developerskim pod przysłowiowy „klucz” da się zaobserwować zainteresowanie. Ma to miejsce głównie w przypadku osób młodych, które po zawarciu związku małżeńskiego chciałyby zamieszkać na przysłowiowym „swoim”, gdzie istnieje znacznie większa swoboda oraz komfort, którego nie da mieszkanie z rodzicami.

Kupno nawet dwupokojowego mieszkania powinno być jednakże bardzo starannie przemyślane. Należy przede wszystkim zapoznać się z jego stanem prawnym poprzez odpis z księgi wieczystej oraz uzyskać informacje nt. jego zadłużenia od zarządcy, czego musi podjąć się jego obecny właściciel. Jedynie wówczas zyska się pewność, że mieszkania w gdańsku są warte uwagi nawet pomimo wyższej ich ceny.