Pościelowe dylematy

0
231
Rate this post

Jaką pościel dla dziecka wybrać kompletując wyprawkę? Świeżo upieczeni rodzice mogą mieć dylemat w obliczu szerokiej oferty producentów. Pościel występuje w wielu wariantach, kilku rozmiarach i pełnej gamie kolorystycznej o wzornictwie nie wspominając.

W tym artykule dowiesz się czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak dokonać udanego zakupu.

Czym sie kierować ?

Wybierając pościel dla dziecka na pewno należy zwrócić uwagę na jakość i skład materiału z jakiego wykonane są elementy pościeli i to zarówno jeśli chodzi o wypełnienie jak i powłoczki. Rozmiar standardowy oszczędzi nam zachodu z dokupieniem dodatkowej zmiany pościeli i będzie idealnie pasował do standardowego łóżeczka.

Przy pościelach wieloelementowych warto się zastanowić nad ich funkcjonalnością. Ochraniacz do łóżeczka jest przydatny: ogranicza przestrzeń, sprawia że w łóżeczku jest przytulnie a co najważniejsze chroni rączki dziecka przed uwięzieniem między szczebelkami i przed uderzeniami o nie. Poduszka i kołdra- wiadomo, wcześniej czy później na pewno się przyda. Jednak producenci oferują jeszcze baldachimy, falbany i przyborniki do wystroju łóżeczka. Falbana pełni funkcję dekoracyjną i może ukryć szufladę pod łóżkiem. Przybornik może posłużyć do przechowywania drobnych akcesoriów, choć łatwo przecenić jego funkcjonalność. Baldachim okazale dekoruje łóżeczko, ale też rozprasza światło i tłumi dźwięki, co jest istotne gdy łóżeczko dziecka stoi w pokoju rodziców.

Renomowani producenci oferują bardzo szeroką gamę produktów pościelowych. W jednej linii można kupić nie tylko wieloelementowe wyposażenie łóżeczka, ale także samo łóżeczko, komodę, szafę a nawet okrycie kąpielowe, kocyk, rożek, śpiworek, karuzelkę, szlafrok, zasłonki czy przewijak. Wybór jest ogromny i zależy tylko od zasobności portfela rodziców, z czystym sumieniem można jednak polecić produkty polskich producentów. Wzornictwo jak również jakość użytych materiałów prezentują wysoki poziom.