Listwa do zabudowy karnisza

0
14
Rate this post

Prosty trik na estetyczny salon

Na bardziej estetyczny wygląd pomieszczenia mogą wpływać drobne akcenty, o których często się zapomina. Prezencję salonu czy każdego innego wnętrza można uatrakcyjnić dzięki prostemu zabiegowi. Mowa tutaj o dekoracji okiennej. Oprócz zasłony czy firany taką funkcję może pełnić listwa do zabudowy karnisza. Jest tanim i łatwym w montażu rozwiązaniem, które znajduje coraz szersze grono zwolenników.

Dobrze dobrana listwa maskująca nie tylko będzie ozdobą okna, ale także pomoże ukryć mankamenty. Stary karnisz, który dawno stracił blask, można w prosty sposób ukryć w dwóch prostych krokach. Po pierwsze trzeba zdecydować jaki profil listwy będzie pasował do wnętrza. Najczęściej wybierane są minimalistyczne listwy pasujące do wielu nowoczesnych stylizacji. Przypadną do gustu każdemu, kto lubi prostotę i klasykę. Do nadania bardziej ekscentrycznego wyglądu można posłużyć się listwą maskującą o bogato zdobionej linii.

W drugiej kolejności warto pomyśleć o kolorystyce. Listwy do zabudowy karnisza doskonale nadają się do pokrywania farbą. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalny klimat w salonie czy sypialni. Dobierając barwy w pomieszczeniu, warto mieć na uwadze, że jasne odcienie będą optycznie powiększyć małe pomieszczenia. Natomiast ciemniejsza kompozycja sprawi, że duże pokoje będą przytulniejsze.