Wybór laptopa – trudna decyzja

0
226
Rate this post

Wybór laptopa – trudna decyzja

Gdy nasz dotychczasowy sprzęt komputerowy ulega uszkodzeniu, a okres gwarancyjny już mija pozostaje nam zakupić nowy sprzęt. Coraz popularniejsze do domowego użytku wydają się być laptopy i netbooki, które na dobre wyparły już tradycyjne komputery stacjonarne.

Sprzęt ten charakteryzuje się dużą mobilnością co pozwala na zabieranie go ze sobą w dowolne miejsce. Laptopy są obecnie wyposażone w praktycznie każdy mniej lub bardziej potrzebny element. Standardem jest obsługa większości typów komunikacji bezprzewodowych takich jak wi-fi, bluetooth itd. Dodatkowo często można się spotkać z wbudowanym czytnikiem kart pamięci, a także z wyjściem HDMI.

Przed zakupem powinniśmy się zastanowić, czy laptop, który chcemy kupić ma służyć do codziennej pracy, która nie jest mocno obciążająca dla komputera, czy też chcemy wykorzystać komputer do bardziej zaawansowanych prac, które wymagają zakupu znacznie mocniejszego sprzętu.

Powinniśmy się również zastanowić nad wielkością ekranu, a co za tym idzie za rozmiarami samego laptopa. Popularne są obecnie laptopy, które mają rozmiar około 10 do 12 cali, ze względu na swój rozmiar oraz mobilność. Z drugiej strony popularne są również większe laptopy, które mają więcej niż 15 cali. Takie rozmiary mogą pozwolić na spokojne oglądanie wybranego przez siebie filmu.

Wkrótce laptopy mogą zostać wyparte przez kolejne urządzenia. Przykładem mogą być tablety, czy większe telefony komórkowe z ekranem dotykowym.

W momencie, gdy nie wiem jaki sprzęt wybrać możemy zawsze odnaleźć fora internetowe i inne serwisy tematyczne, które pozwolą nam w znacznym stopniu poprawić swoją wiedzę na temat laptopów oraz podjąć lepszą decyzję zakupową.