Balustrady

0
433
Rate this post

Zastanawiając się nad rodzajem materiału, z którego chcemy wykonać balustrady należy pamiętać o zachowaniu spójności balustrad z całym otoczeniem domu i ogrodu.

Jeśli mamy możliwość warto zaprojektować balustrady w taki sposób, aby były identyczne jak te, które mamy na tarasie czy te przy schodach. Dodatkowym atutem jest, jeśli balustrady mogą również nawiązywać stylistycznie do ogrodzenia. Wtedy nasze podwórko stanowi spójna całość i nie mamy efektu przepychu i różnorodności. Jeśli chodzi o materiał, z którego balustrady mają być wykonane może wybierać spośród balustrad drewnianych, żeliwnych, betonowych, balustrad z wypełnieniem szklanym oraz balustrady wykonane z metalu czy najczęściej stali nierdzewnej. Ale wybór rodzaju materiału jak wyżej wspominałam powinien być dobrany do otoczenia. Balustrady mają nie tylko pięknie wyglądać, ale maja za zadanie również zapewnić całej rodzinie jak i gościa bezpieczeństwo. Balustrady wykonane z drewna idealnie wpisują się szczególnie w regionalne klimaty, mogą być zdobione w bardzo różnorodny sposób oraz być bardzo bogate kolorystycznie. Dodatkowy plusem tego rodzaju balustrad jest różnorodność kształtów, które zapewniają niejednokrotnie oryginalność oraz przyciągają uwagę. Nowoczesne balustrady kute lub ze stali nierdzewnej są idealne dla nowocześnie urządzonych domów i ogrodów. Dodatki szkła w balustradach są ostatnio również bardzo modne i często stosowane, należy jednak pamiętać, że wybranie przezroczystego szkła ma swoje wady. Jedną i zarazem podstawową jest brak izolacji oraz intymności przed sąsiadami.

Wybór balustrad na balkon w wielu rodzinach jest przyczyną sporów, każdy z domowników inaczej wyobraża sobie nowe balustrady, zarówno jeśli chodzi o materiał, kolor czy kształt. Warto jednak znaleźć kompromis, ponieważ balustrady są inwestycją na kilka albo nawet kilkanaście lat.